Skip links

۶ راز مخفی افزایش سئو فروشگاه اینترنتی

در این مطلب به بررسی ۶ روش برای افزایش سئو فروشگاه اینترنتی و بهینه سازی تصاویر سایت‌های فروشگاهی می پردازیم. افزایش ایندکس شدن تصاویر در گوگل با هدف جذب ترافیک باکیفیت و افزایش تعداد مشتریان واقعی انجام می شود.

این ۶ تکنیک مهم سئو را در فروشگاه های اینترنتی که افزایش سئوی آن ها بر عهده آرمیشا بوده اجرا کرده ایم و نتایج بسیار خوبی برای مشتریانمان دریافت کرده ایم. با آژانس سئو آرمیشا همراه باشید.

طبق آمار سایت eMarketer، حدود سه چهارم از کاربران اینترنت همیشه به صورت منظم یا قبل از خرید، جستجوی تصویری انجام می‌دهند و تنها ۳ درصدشان هرگز این کار را انجام نمی‌دهند.

در رابطه با آنلاین شاپ‌ها، تصویر محصولات تجربه مثبتی برای مشتریان بالقوه ایجاد می‌کنند. بسیاری از کارشناسان معتقدند که انتشار چند عکس حرفه‌ای برای یک محصول به کمتر شدن تردید مشتری کمک کرده و باعث افزایش نرخ تبدیل و کاهش نرخ بازگشت محصول می‌شود.

بنابر آمارهای Jumpshot و Moz جستجوهای گوگل ایمیجز حدود ۲۶ درصد از کل جستجوها را به خود اختصاص می‌دهند. در کنار لینک سازی تخصصی برای افزایش تخصص و اعتبار سایت، ورودی های بخش تصاویر سرنوشت رقابت شما با سایر فروشگاه های اینترنتی رقیب را مشخص می کنند.

بهینه سازی عکس‌های محصولات به شکل اساسی افزایش مشتریان فروشگاه اینترنتی را رقم می‌زند. وجود اطلاعات دقیق و به روز درباره محصولات مثل عکس محصولات تأثیر بسیار زیادی بر تجربیات کاربری در گوگل ایمیجز دارد.

در ادامه به شما خواهیم گفت که چرا گوگل ایمیجز فرصت خوبی برای افزایش سئو فروشگاه اینترنتی و جذب ترافیک باکیفیت است.

مروری بر تغییرات گوگل ایمیجز برای افزایش سئو فروشگاه های اینترنتی

گوگل با Getty Images همکاری کرده تا تجربیات کاربری جدیدی برای کاربران گوگل ایمیجز رقم بزند.

پس از شروع این همکاری، گوگل خبر از بروز دو تغییر مهم در جستجوی تصویر داده که بر نحوه ایندکس شدن تصاویر و ارسال ترافیک برای ناشر محتوا تأثیرگذار است.

گوگل قابلیت مشاهده عکس (View Image) را حذف کرد و به جای آن از قابلیت بازدید سایت (Visit Site) استفاده کرد. که این حرکت باعث هدایت ترافیک از سمت جستجوی گوگل به سمت سایت منتشر کننده تصویر و محتوا شود که دنی سالیوان در توئیت زیر این مسئله را اعلام کرده است:

امروز قرار است تغییراتی در گوگل ایمیجز ایجاد شود که به به برقراری ارتباط بین کاربران و سایت‌های مفید کمک می‌کند. یکی از این تغییرات، حذف دکمه View Image است. دکمه Visit همچنان باقیست در نتیجه کاربران می‌توانند عکس‌ها را در همان سایت مشاهده کنند.

pic.twitter.com/n76KUj4ioD

— Google SearchLiaison (@searchliaison) February 15, 2018

حالا همکاران بازاریابی فروشگاه‌های اینترنتی فرصت چشمگیری برای ایجاد یک کانال جدید کسب مشتری از طریق جستجوهای تصویری در گوگل دارند.

۶ راهکار تاثیرگذار برای افزایش سئو فروشگاه اینترنتی و افزایش چشمگیر ترافیک و فروش

قبلا در مطلبی جداگانه روش های افزایش فروش فروشگاه اینترنتی را آموزش داده ایم. در ادامه به بررسی شش روش برای بهینه سازی تصاویر و ایندکس شدن آنها در جستجوی تصویر گوگل برای جذب ترافیک باکیفیت می‌پردازیم:

۱. پرداختن به اصول ابتدایی بهینه سازی تصاویر

در سئو تصاویر، کلید اصلی برای پیدا شدن و دیده شدن محصولات شما، استفاده از نام مناسب برای تصاویر است. همچنین باید متن جایگزین را بهینه سازی کنید. صفت alt برای تصاویر سایت‌های فروشگاهی بسیار مهم و برای مواقعی که عکس قابل بارگذاری نیست، مفید است.

همچنین هوش مصنوعی گوگل از متن جایگزین برای درک زمینه و موضوع عکس هم استفاده می‌کند که این موضوع توسط تیم وبمستر تأیید شده است.

یک مثال خوب در این زمینه، نام‌های مورد استفاده MVMT Watches برای عکس تصاویر است.

همانطور که در مثال زیر مشاهده می‌کنید، اگر شخصی ساعت فلزی (gunmetal) را جستجو کند، MVMT اولین نتیجه در گوگل ایمیجز را به خود اختصاص داده که این موفقیت بیشتر به دلیل استفاده از نام مناسب و متن جایگزین برای تصاویر به دست آمده است.

۲. مارکاپ کردن تصاویر با اسکیما

استفاده از مارکاپ استاندارد برای تصاویر به جذب جستجو کننده‌هایی که در ایمیل محصولی را برای خرید جستجو می‌کنند یا به دنبال محصولاتی هستند که شما می‌فروشید، کمک می‌کند.

دقت و تازگی اطلاعات محصولات را حفظ کنید تا مشتریان شما بتوانند آیتم‌های جدید و مرتبطی که به دنبال آن هستند را پیدا کنند.

با استفاده از مارکاپ ساخت یافته، گوگل ایمیجز را تبدیل به ویترین فروشگاه خودتان کنید. یکی از ضروریات فروشنده‌ها و سایت‌های فروشگاهی، اضافه کردن مارکاپ داده‌های ساخت یافته به وبسایت خودشان است و اینکه مطمئن شوند گوگل عکس محصول و صفات مربوط به آن را درک می‌کند.

خود گوگل توصیه می‌کند که افزایش سئو فروشگاه اینترنتی، مارکاپ را به صفحه محصولات اضافه کنید تا بتواند اطلاعات کامل محصولات را در نتایج جستجو از جمله گوگل ایمیجز نمایش دهد. جستجوکننده‌هایی با قصد خرید زیاد، می‌توانند قیمت، دسترس پذیری و رتبه‌های محصولات را در همین صفحه مشاهده کنند.

گوگل در کنسول جستجوی خودش، یک گزارش جدید برای محصولات (Products) سایت‌های فروشگاهی درج کرده که از مارکاپ ساخت یافته برای درج اطلاعات محصول استفاده می‌کند.

همچنین این گزارش به بازیاب‌ها امکان می‌دهد مشکلات فعلی مارکاپ سایت خودشان را مشاهده کنند و پس از رفع مشکل می‌توان از این گزارش برای اطمینان از رفع مشکلات از طریق فعال کردن خزش مجدد صفحه، استفاده کرد.

۳. نمایش اطلاعات محصول در گوگل ایمیجز و جستجوی گوگل

یکی دیگر از الزامات بازاریاب‌هایی که با سایت‌های فروشگاهی یا فروشنده‌ها کار می‌کنند، درج اطلاعات دقیق درباره محصولات است که در گوگل ایمیجز و جستجوی گوگل نمایش داده می‌شود.

با تغییرات اخیر فید محصولات گوگل، حالا می‌توانید اطلاعات محصول را به صورت لحظه‌ای آپدیت کنید تا با جستجوهای خریداران یا کاربرانی با قصد خرید دارند، تطبیق پیدا کند.

قابلیت‌های جدید فید محصولات گوگل برای بازاریاب‌ها و فروشگاه‌هایی که به دنبال نمایش اطلاعات محصولاتشان به صورت بلادرنگ هستند بسیار مفید است.

یک برند در حوزه مد را تصور کنید که هر سه ماه یک بار موجودی محصولاتش را تغییر می‌دهد یا برندهایی که محصولاتی انحصاری یا ویژه دارند که موجودی آنها زود به اتمام می‌رسد.

اطلاعات محصول (مثل تصاویر) بر اساس تناسب محصول با جستجوی کاربر رتبه بندی شده و مهم تر اینکه این قابلیت کاملاً رایگان و در حال حاضر برای برندهای آمریکایی قابل استفاده است اما انتظار می‌رود که به زودی برای سایر کشورها هم عرضه شود.

۴. نمایش تصویر محصولات در کارت‌های دانش گوگل

از سال ۲۰۱۹ به بعد گوگل به تولیدکنندگان امکان داد که کنترل بیشتری بر برند و اطلاعات محصولاتشان داشته باشند.

برندهایی که خودشان محصول تولید می‌کنند، شرکت‌های تولید کننده قطعات اصلی (OEM) و شرکت‌های B2B در جریان هستند که نمایش درست تصویر محصولات در گوگل چقدر در پیدا شدن محصول و آگاهی کاربران نسبت به برندها تأثیرگذار است.

یکی دیگر از اعلامیه‌های جدید گوگل، مربوط به قابلیت به روزرسانی اطلاعات محصول (مثل تصاویر) از طریق مرکز مخصوص تولیدکنندگان (Google Manufacturer Center) است.

حالا می‌توانید توضیحات و انواع محصول و محتوای غنی مثل عکس‌ها و ویدیوها را آپدیت کنید که در پنل دانش محصول مورد نظر نمایش داده می‌شوند.

۵. کمک گرفتن از مشتریان برای تولید تصاویر معتبر

از قدرت محتوای ارسالی کاربران برای افزایش اعتماد نسبت به برند خودتان و نرخ تبدیل استفاده کنید. تصاویر ارسالی مشتریان را در همه جای سایت خودتان درج کنید.

مشتریان را تشویق به انتشار این تصاویر در پلتفرم‌هایی مثل فیسبوک و اینستاگرام کرده و از آنها برای صفحه توضیحات محصول استفاده کنید.

یک نمونه از برندهای موفق در این زمینه Vanity Planet است که با این اقدام باعث افزایش نرخ تعامل مشتریان شده و از تصاویر ارسالی مشتریان در کل چرخه حرکت خریدار استفاده می‌کند:

۶. فشرده سازی تصاویر

نکته آخر اینکه، مطمئن شوید تصاویر شما به سرعت بارگذاری شده و برای ارتقای سرعت بهینه سازی شده اند.

ابزارهای مختلفی مثل TinyPNG برای فشرده سازی تصاویر سایت وجود دارند.

همچنین بیشترین پلتفرم‌های میزبانی وب، سرویس‌هایی برای تحویل سریع محتوا دارند. بهینه سازی اندازه فایل‌ها باعث افزایش شانس ایندکس شدن تصاویر در گوگل ایمیجز می‌شود.

اگر این ۶ تاکتیک را به درستی دنبال و اجرا کنید، قطعاً شاهد افزایش سئو فروشگاه اینترنتی و افزایش ترافیک و فروش بسیار بالاتر سایت خودتان خواهید بود.

Leave a comment

  1. سئو چیست؟ همه چیز درباره سئو سال 2024 - آرمیشا
    Permalink
  2. 11 استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای فروشگاه‌های اینترنتی - آرمیشا
    Permalink
Home
Account
Cart
Search