آرمیشا - ۷درس درباره ایجاد روابط تجاری که افراد خیلی دیر می‌آموزند
آرمیشا
نکات کاربردی برای مهاجرت شغلی
زندگی مدیریت کسب و کار

۷درس درباره ایجاد روابط تجاری که افراد خیلی دیر می‌آموزند

ایجاد روابط قوی در تجارت یک نوع هنر است.

متاسفانه، بیشتر افراد هیچ‌گاه این هنر را نمی‌آموزند. درعوض، در خود را در رویدادهای شبکه‌ای مجازی، بعنوان شخصی بزرگ و مهم نشان می‌دهند. صدها کارت تجاری چاپ می‌کنند و هر جا ممکن باشد آنها را پخش می‌کنند. آنها روابط خود را با باور به اینکه که “هر چه بیشتر، بهتر” بنا می‌سازند.

در واقعیت، نمی‌توانند خیلی از حقیقت پیش‌تر بروند. در نتیجه، این هفت درس خیلی دیر در زندگی آموخته می‌شوند.

۱- یک رابطه قوی ارزشش بیشتر از ۱۰۰ آشنای فراموش شده است.

داشتن یک فایل پر از اسامی افرادی که سالهاست با آنها صحبت نکرده‌اید، ( یا کلا با آنها صحبت نکرده‌اید )  هیچ ارزشی ندارد .

داشتن کسی در زندگی که بتوانید برای مشورت، برای فهم، برای ارجاع و برای معرفی روی او حساب کنید با ارزش است. کسی که باور داشته باشید معرف خوبی است از این که شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می‌دهید و کسی که بتوانید این خصوصیات را در او مجسم کنید.

۲- روابط تجاری بر پایه عمل است، نه حرف.

هیچکس به کسی که ادعا میکند کاری را می‌تواند انجام دهد که هیچ گاه اتفاق نیفتاده اعتماد نمی‌کند.

روابط تجاری قابل اطمینان تنها از طریق عمل بوجود می‌آیند. وقتی دو گروه موافقت می‌کنند که با هم کار کنند، و هر دو به یکدیگر تعهد می‌دهند، اطمینان هم قسمتی از مبادله می‌شود. متاسفانه، افراد زیادی سعی در ساختن روابط برپایه وعده‌ها دارند. آنها فکر میکنند که ارزششان برخلاف چیزی که به طور همیشگی و در واقعیت تحویل می‌دهند برپایه چیزهایی است که می‌گویند می‌توانند انجام دهند.

۳- روابط مثبت به پرورش احتیاج دارند.

شما نمی‌توانید کسی را برای ماه‌ها نادیده بگیرید و وقتی نیاز داشته باشید از او تقاضای لطف کنید.

لازمه ساختن روابط تجاری ماندگار، وقت گذاشتن برای جویا شدن حال افراد، اینکه چه می‌کنند، توجه نشان دادن به هدفهایشان و آرزوهایشان و فهمیدن اینکه چه چیزی برای مبادله  بیشتر به آنها کمک می‌کند. روابط تجاری هم یک نوع رابطه هستند. و هیچکس دوست ندارد احساس کند که مورد سو استفاده قرار گرفته است. آنها دوست دارند که یک در یک تبادل دوجانبه باشند.

پیشنهاد آرمیشا
با این 4 نکته توضیحات محصول را بسیار جذاب بنویسیم

7درس درباره ایجاد روابط تجاری که افراد خیلی دیر می‌آموزند

۴- همیشه باید بیشتر از چیزی که می‌‌گیرید، بدهید.

مخصوصا در تجارت، بخشش تاثیر خیلی مهمی دارد.

هربار که از کسی درخواست لطفی می‌کنید، باید به آنها دوبرابر زمان‌های دیگر پیشنهاد کمک بدهید. بیشتر اوقات، افراد اصلا به چیزی که شما تعارف می‌کنید احتیاجی ندارند، یا تعارف شما را رد می‌کنند، ولی این کار نشان می‌دهد که شما تا چه اندازه به این موضوع اهمیت می‌دهید. و اگر زمانی پیشنهاد شما را برای کمک قبول کردند، مطمئن شوید که حتما آن کار را برای آنها انجام می‌دهید. این بیشترین چیزی است که دفعه بعد که از آنها درخواستی می‌کنید به یاد خواهند داشت.

۵- اول کیفیت مهم است، بعد کمیت.

افراد گرسنه زیادی در تجارت هستند که می‌خواهند صحبت‌ها از همان اول در مورد اعداد باشد.

آنها قبل از اینکه حتی به پروژه فکر کنند، می‌خواهند بدانند که چه مقدار بدست می‌آورند. آنها می‎خواهند قبل از اینکه قدمی درکار بردارند قرارداد را امضا کنند. و با این کار نشان می‌دهند که بیشتر از اینکه به فکر انجام پروژه باشند ، به فکر منافع خودشان هستند. افراد برتر در توسعه و گسترش تجارت برعکس عمل می‌کنند. آنها با برداشتن چند قدم در کار نشان می‌دهند و ثابت می‌کنند که چه مقدار می‌توانند مفید باشند،  بطوری که حتی در بیشتر اوقات افراد تیم پیشنهاد متقابلی به آنها می‌دهند.

۶- انرژی شما معرف شماست.

تجارت کردن، دلیل بر این نیست که نمی‌توانید خوش قیافه باشید.

درحقیقت، هر چه شخص دوست داشتنی‌ترین باشید، افراد شما را در دایره دوستانشان راحت‌تر و بهتر وارد می‌کنند – و بیشتر دوست دارند به شما کمک کنند. مهم نیست که شما چه اندازه با استعداد هستید، چه  اندازه آشنا دارید یا پولدار هستید. انرژی مثبت انرژی مثبت را جذب میکند. و اگر میخواهید که موقعیت‌های بهتر برایتان پیش بیاید، مهمترین چیز این است که فروتن و متواضع  بمانید، و مشتاق به یادگیری باشید و رابطه‌تان را با افراد اطرافتان حفظ کنید.

پیشنهاد آرمیشا
پست ویژه: اپ موبایل یا وب‌سایت برای کسب و کار ؟ هرآنچه باید بدانید + تحلیل‌های فوق‌العاده سودآور

۷- تجارت زمان بر است.

بوجود آمدن بعضی از موقعیتهای خوب ماه‌ها یا حتی سالها طول می‌کشد.

بعضی از بهترین ارتباطات نیاز به بخشش فراوانی دارند که به یک رابطه دوطرفه سودمند تبدیل شوند. برای رشد کردن در دنیای توسعه‌های تجاری،  صبر به اندازه هر چیز دیگر مهم است. برای ساختن رابطه استوار، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که تعهدها یک شبه بوجود بیایند.

مطالب مرتبط

کسب و کاری ایجاد کنید که حامی تغییر باشد!

مهرناز شهریاری

مدیریت کسب و کار: ۱۰ راهکار برای افزایش بهره وری کاری

فاطمه نوروزی

برندینگ تخصصی و ابعاد آن

ماهان

محتوای همیشه سبز: ۱۷ نکته برای اینکه چطور محتوای جاودانه بنویسیم؟

فاطمه غفاری

۷ سؤال مهم قبل از راه اندازی کسب و کار خدمات محور + استراتژی بازاریابی

فاطمه نوروزی

چطور زندگی ایده آل و کسب و کار عالی را باهم داشته باشیم؟

فاطمه غفاری

Leave a Comment

ورود

Do not have an account ? Register here
X

ثبت‌نام