آرمیشا - سنگاپور نخستین شهر هوشمند جهان شناخته شد
آرمیشا
سنگاپور نخستین شهر هوشمند جهان شناخته شد
انرژی و محیط زیست دانش و فناوری زندگی

سنگاپور نخستین شهر هوشمند جهان شناخته شد

رقابت سفت و سختی بین کشورهای ثروتمند جهت معرفی نخستن شهر هوشمند ( شهر کاملا هوشمند و اینترنتی ) به جهان به راه افتاده است .

در این بین کشو سنگاپور و شهر سنگاپور که از نظر مساحت کمی کوچک‌تر از بحرین است چهارمین کشور ثروتمند جهان است و در زمینه شبکه ، اینترنت و تجارت الکترونیک ، هم اکنون برترین شهر جهان به شمار می‌رود و با راه اندازی ساختار‌های جدید مبتنی بر اینترنت ، کم کم آماده می‌شود که خود را به عنوان نخستین و برترین شهر هوشمند جهان معرفی کند .

هم اکنون تمامی بخش‌های شهر / جزیره سنگاپور توسط اتصالات قدرتمند و پهن باند فیبر نوری به یکدیگر متصل هستند و در واقع بزرگترین شبکه محلی یک پارچه جهان هم اکنون در سنگاپور تشکیل شده است .

در سر تا سر شهر / جزیره سنگاپور سنسورهایی هوشمند برای تشخیص مشکلات ساختاری و سخت افزاری شبکه ارتباطی یک پارچه و هوشمند شهر هوشمند سنگاپور قرار داده شده‌اند و هم اکنون بی وقفه شبکه سرتاسری شهر هوشمند سنگاپور در دست توسعه و ارتقای پیوسته است .

همچنین شهر / جزیره سنگاپور که هم اکنون یکی از کارآمدترین سیستم‌های حمل و نقل شهری جهان را داراست ، قصد دارد توسط این شبکه ، راه حل‌هایی هوشمندانه‌تر و کارآمد‌تر برای زندگی شهری هوشمندانه در اختیار شهروندان خود قرار دهد .

سنگاپور نخستین شهر هوشمند جهان شناخته شد

همچنین توسط برنامه در دست توسعه و جاه طلبانه شهر هوشمند سنگاپور ، قرار هست حدود ۸۰ درصد منازل شهرواندان که از نظر جمعیتی حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را شامل می‌شود ، از نظر مصرف انرژی و صرفه جویی در مصرف انرژی بصورت هوشمندانه ، هماهنگ و یکپارچه با یکدیگر عمل کنند .

همینطور در همه خانه‌های هوشمند شهروندان سنگاپوری سنسورهایی قرار داده می‌شود که بازخوردها را در مورد صرفه جیی انرژی و کار آمدی الگوریتم‌های بکار رفته در مورد توزیع منابع شهری به صورت پیوسته مورد سنجش قرار دهند و همه الگوریتم‌ها به طور مستمر جهت رفاه حال هر چه بیشتر ساکنان شهر / جزیره سنگاپور بروز رسانی می‌شوند .

پیشنهاد آرمیشا
بهترین راهکار برای مدیریت نوجوان چیست؟

همچنین برنامه‌ها و اپلیکیشن‌هایی در مورد هر چه بیشتر هوشمندانه شدن محیط زندگی شهروندان ، جاده‌ها ، سلامت ، توزیع منابع شهری ، سنگاپور مجازی ، جهان هوشمند و شفافیت محیط شهری سنگاپور در دست توسعه هستند .

کشور سنگاپور را می‌توان مترقی‌ترین کشور آسیایی معرفی کرد  از نظر زیست محیطی، نیمی از شهر سنگاپور را گیاهان و درختان پوشانده اند. همچنین سهروندان سنگاپوری در سرعت پیاده روی عمومی رکورد دار بالاترین سرعت در جهان هستند. اگر کسی در خیابان‌های این شهر سه مرتبه آشغال بریزد، به تمیز کردن خیابان‌های این شهر در حالی که تابلوی “من یک آشغال انداز هستم” محکوم می‌شود. سنگاپور با سرعت بسیار زیادی به یک مدل توسعه و پیشرفت برای سایر کشورها تبدیل می‌شود.

 

مطالب مرتبط

۹ مکان‌ فوق‌العاده‌ای که بالا آمدن آب دریاها نابودشان می‌کند

فاطمه نوروزی

بنیانگذار ایرانی هایپرلوپ :آیا هایپرلوپ می تواند مقداری بیشتر گازش را بگیرد !؟

ماهان

آشنایی با رازهای زمین: خطوط اسرارآمیز لی

مهدی منعمی

۱۰ نکته برای عکاسی حرفه ای تر

مهرناز شهریاری

چرا مردان علاقه ای به محافظت از محیط زیست ندارند؟

فاطمه نوروزی

بیل گیتس برای ساخت شهر هوشمند زمین بزرگی خریده است

bsafamanesh

Leave a Comment

ورود

Do not have an account ? Register here
X

ثبت‌نام