آرمیشا - چرا خودروهای جدید کسل‌کننده هستند؟!
آرمیشا
دنیای خودرو

چرا خودروهای جدید کسل‌کننده هستند؟!

خودروی شما کسل کننده است؟ خیلی از ما با یک “بله”  سرراست به این سوال جواب می‌دهیم. وقتی کَمِری تویوتا و سِری اِف فورد، پرفروشترین‌ خودروهای آمریکا با ۱.۲ میلیون فروش در سال ۲۰۱۶ هستند، خیلی از آمریکایی‌ها دارند وانیل می‌خرند، خودروهایی که مطمئن هستند، ولی در مُد حرفی برای گفتن ندارند.

خب، چرا خودروهایی جذاب با خصوصیات جدید وجود ندارند؟ با آرمیشا همراه باشید تا با دلایلی که موجب می‌شوند خودروهای جذابی در جاده‌ها نباشند، آشنا شویم.

چرا خودروهای جدید کسل‌کننده هستند؟!

بیایید با استاندارها شروع کنیم. گروهی که حرف اصلی را می‌زند، اداره ایمنی ترافیک بزرگراه ملی است. این اداره، استانداردهای خودرو را تعریف و تنظیم می‌کند. هیچ خودرویی در جاده نمی‌رود، مگر اینکه استانداردها و آزمون‌های این اداره را بگذراند. پس حتی اگر خودرویتان آنقدر جذاب است که روی آب شنا می‌کند، باید برای اطمینان از ایمنی‌اش، ارزیابی‌های دقیق و پیچیده‌ای را بگذرانید.

چرا خودروهای جدید کسل‌کننده هستند؟!

مورد بعدی مورد علاقه همه است: دفتر حسابداری. می‌دانید تولید خودرو گران است؟ درنتیجه، تولیدکنندگان از خودرویی که ۲۶،۰۰۰ دلار می‌فروشند، ۲۰،۰۰۰ دلار سود نمی‌کنند. به عنوان مثال، تویوتا، تنها حدود ۲،۰۰۰ دلار از هر خودرو سود می‌کند و تولید کنندگان دیگر کمتر از ۱،۰۰۰ دلار. بنابراین، درست مثل رییس اداره، که از هزینه‌های زیاد عصبانی می‌شود، بخش حسابداری تولید کنندگان خودرو هم درمورد یک طرح فوق العاده ولی گران، ایراد می‌گیرد.

اما همه خودروها، حتی در یک مدل، به طور یکسان ساخته نمی‌شوند. به جای استفاده از طرحی جذاب یا خصوصیات مهندسی، شاید تغییری درخشان را به قیمت بیشتر به فروش برسانند. بنابراین شاید به خاطر خودرو کسل‌کننده خود، باید آپشن انتخابیتان را مقصر بدانید، یا حسابداری غیر انعطاف پذیری که شما را از خودرویی جذابتر محروم می‌کند.

حالا بیایید به داخل خودرو برویم و به اتصالات دقت کنیم. این گیره‌های کوچک که قطعات پلاستیکی را در جای خود نگه می‌دارند، از چیزهایی است که بسیاری از مهندسان، وقت خود را صرف آن می‌کنند. مهندسان، در مورد ظاهر خودرو یا حتی مشخصات خودرو تصمیمی نمی‌گیرند. آنها فقط مطمئن می‌شوند که طرح ساخته شده، از جا کنده نشود.

پیشنهاد آرمیشا
نگاهی به خودروی BMW M5 2018

شاید شما طراحان را مقصر بدانید. ولی طراحان هم به اندازه شما برای خلق خودرویی بی‌نظیر درمانده شده‌اند. دلیل آنها چیست؟ خب، درست مثل دلایل ما: ضوابط، حسابداران و مهندسان.

مطالب مرتبط

آمازون خودروهای برقی را با هواپیمای بی سرنشین شارژ می کند

ali1995

رودستر جدید تسلا مدل ۳ هوش از سرتان می‌برد!

مصطفا پورمحمدی

تسلا هک شده با هیدروژن کار می کند!

امیر

بی ام دبیلیو سری ۳ هیبریدی BMW 330e: مدلی که خیلی ها از آن اطلاع ندارند!

مهرناز شهریاری

تسلا سریع ترین و پر بازده ترین خودرو الکتریکی را ساخت

مهرناز شهریاری

کیا اپتیما ۲۰۱۷ استیشن ، انقلاب یا تکامل ؟!

ماهان

Leave a Comment

ورود

Do not have an account ? Register here
X

ثبت‌نام