آرمیشا - بیل گیتس برای ساخت شهر هوشمند زمین بزرگی خریده است
آرمیشا
دانش و فناوری زندگی پیشنهاد سردبیر

بیل گیتس برای ساخت شهر هوشمند زمین بزرگی خریده است

بزودی ۲۴۸۰۰ هکتار از اراضی اریزونا تبدیل به “شهر هوشمند” میشود. یکی از سرمایه گزاریهای بیل گیتس، سرمایه گزاری در این پروژه است. او امیدوار است که با توجه به نزدیکی این مکان به قطبهای محلی، میتوان نوآوریهایی ایجاد کرد.

بیل گیتس طرح خود را بری ایجاد “شهر هوشمند” در ایالت فونیکس ، آریزونا، حدود ۴۵ دقیقه غرب مرکز شهر ، شروع کرده است . زمینی به مساخت تقریبی ۲۴۸۰۰ هکتار واقع در قسمت غربی . بلمونت نام پیشنهادی برای شهر ، مکانی برای نوآوری و تکنولوژی خواهد بود. هم اکنون با اختصاص ۸۰ میلیون دلار بودجه ، سرمایه گزاری برای این طرح آغاز شده است.

شریک بلمونت، گروه مشاوره در آریزونا ، در خبرها گفته است: بلمونت یک انجمن فکری  مبتنی بر ارتباطات و زیرساخت‌ها بوجود می‌آورد که شامل تکنولوژی فوق پیشرفته است و شبکه‌های دیجیتالی سرعت بالا، مراکز اطلاعاتی، مدل‌های جدید توزیع و تکنولوژی تولید، وسایل نقلیه خودکار و مراکز تدارکات خودکار را دربر میگیرد.

About 45 minutes outside of Phoenix, Bill Gates' smart city will be built. Image Credit: 12019 / Pixabay

حدود ۴۵ دقیقه دورتر از فونیکس شهر هوشمند بیل گیتس ساخته خواهد شد.

گیتس همیشه یک قدم جلوتر از بقیه بوده است و این “شهر هوشمند” میتواند زمینه پرورش و آزمایش برای تکنولوژی‌های مربوط به آینده باشد. برای این مکان یک آزادراه در نظر گرفته شده که درست از وسط شهر عبور می‌کند و به لاس وگاس می‌رسد. رفت و آمد به چنین قطب مهمی باعث رشد و استقلال این شهر می‌شود.

شهر هوشمند بیل گیتس با ۳۸۰۰ هکتار زمین اختصاص یافته برای فضاهای اداری، بازرگانی و خرده فروشی‌ها، ۴۷۰ هکتار زمین برای مدارس و مقدار کافی مکان برای اقامتگاه‌ها و منازل شخصی بسیار شبیه به یک شهر معمولی خواهد بود.

مشاورین ساخت بلمونت اظهار کرده‌اند که این زمین را از مکانی خالی به شهری هدفمند که پیرامون مدل زیرساختی انعطاف پذیری ساخته شده است تبدیل می‌کنند. مکان اولیه و فضای کافی وجود دارد. این کمبود ساختارهای اضافه موجود باعث می‌شود که “شهر هوشمند” به فضایی منحصر بفرد تبدیل شود. بلمونت همراه با حمایت از دولت قابلیت این را دارد که طراحی واستعداد و نبوغ رابه جلو پیش ببرد.

پیشنهاد آرمیشا
با این 4 نکته توضیحات محصول را بسیار جذاب بنویسیم

این اولین ” شهر هوشمند ” پیشنهاد شده نیست. “پایه” در دنور و “کره” در چین هم پروژه‌هایی برای تبدیل شهرهای موجود به “شهرهای هوشمند” از طریق تکنولوژی و نوآوری هستند .ممکن است در آینده‌ای نه چندان دورهمه اسامی مانند هم باشد و همه شهرهایمان “شهرهای هوشمند” باشند.

مطالب مرتبط

سنگاپور نخستین شهر هوشمند جهان شناخته شد

مهرناز شهریاری

Leave a Comment

ورود

Do not have an account ? Register here
X

ثبت‌نام