اگر شما هم جزء افرادی هستید که به عکاسی علاقه وافری دارید و مایلید که عکسهایی بهتر و زیباتر بگیرید، حتما این مطلب را دنبال کنید.

1) نزدیک‌تر بیایید :
رابرت کاپا ،عکاس معروف مجلات می‌گوید:«اگر عکس‌های شما به اندازه‌ی کافی خوب نیستند، به دلیل این است که شما به اندازه‌ی کافی نزدیک نبوده اید». یک یا دو قدم به موضوع عکس خود نزدیک‌تر شوید و تمام قالب عکس را با موضوع اصلی پر کنید.به این ترتیب خواهید دید که چگونه عکس هایتان بدون وجود فضای خالی و بیهوده، عالی‌تر به نظر می‌رسد.

2) برای عکاسی بهتر هر روز عکس بگیرید :
بهترین راه برای تقویت مهارت‌ها “تمرین زیاد” است.هر چقدر می‌توانید عکس بگیرید.موضوع آن مهم نیست.فقط تمرین کنید.

3) در عکاسی به نور توجه کنید :
قبل از اینکه دوربین خود را بلند کنید،دقت کنید تا ببینید نور از کدام طرف می‌آید و از آن به نفع خود استفاده کنید.تفاوتی ندارد که نور طبیعی یا مصنوعی باشد.با پاسخ دادن به این سوالات قبل از گرفتن عکس ،می توانید یک عکس معمولی را به عکسی فوق العاده تبدیل کنید.
نور چگونه با موضوع عکس و پس زمینه‌ی آن برخورد می‌کند؟
چگونه می‌توانید از نور استفاده‌ی بهتری بکنید؟
آیا نور قسمتی از تصویر را نورانی می‌کند و یا موجب می‌شود تا در مواردی سایه‌های جالبی از اشیا پدید آید؟

پیشنهاد آرمیشا برای شما:  چگونه اپلیکیشن PhotoScan گوگل تصاویر چاپی شما را اسکن می کند ؟

بازی ها و سرگرمی زندگی گردشگری  - 10 نکته برای عکاسی حرفه ای تر

4) زمانی که از اشخاص عکس می‌گیرید،با اجازه این کار را انجام دهید :
در برخی فرهنگ‌ها عکس گرفتن از اشخاص بدون اجازه عمل ناشایست و نا مناسبی است. بنابراین به دلیل احترام،همیشه باید اجازه بگیرید.

5) برای عکاسی بهتر در روز هم از فلش استفاده کنید :
ممکن است شما تصور کنید که استفاده از فلش تنها برای شب و یا محیط‌های سربسته کاربرد دارد،در صورتی که این طور نیست.حتی اگر روزی بسیار روشن بود و خورشید مستقیما به عکس می‌تابید، باز هم از فلش استفاده کنید،چراکه گاهی نور زیاد موجب ایجاد سایه‌های بی مورد در تصویر شما می‌شود که با استفاده از فلش این سایه‌ها برطرف خواهند شد.

6) برای عکاسی بهتر به جای خریدن ابزار، کتاب بخرید!
همیشه داشتن یک دوربین گران قیمت به این معنی نیست که شما عکس‌های خوبی می‌گیرید و یا عکاس خوبی هستید. عکس‌هایی بسیار عالی و جالب ، گاهی تنها با دوربین یک گوشی موبایل گرفته شده اند.لازم نیست ده لنز متفاوت داشته باشید.به جای آن بهتر است پولتان را صرف خرید چندین کتاب عکاسی خارق العاده کنید.اینگونه با دیدن کارهای بزرگان عکاسی نه تنها بیشتر تشویق می‌شوید، بلکه ایده‌های جالبی برای عکاسی یاد می‌گیرید.

7) برای عکاسی بهتر است شوخی کنید!
وقتی می‌خواهید از افراد عکس بگیرید بهتر است به جای این که به آنان بگویید: ” لبخند بزنید” ، با یک شوخی جالب آن‌ها را بخندانید تا افراد عکس شما لبخند طبیعی‌ترین داشته باشند.

پیشنهاد آرمیشا برای شما:  تخته سنگ ۲۵۰ تنی که قوانین فیزیک را به چالش کشیده !

8) برای عکاسی عجله نکنید :
اصلا برای عکس گرفتن عجله نکنید.به اندازه‌ی کافی برای آن وقت بگذارید،جوانب را در نظر بگیرید و فکر کنید که تصویرتان بعد از تبدیل شدن به عکس چگونه جلوه خواهد کرد و این که چه کنید تا بهتر به نظر برسد.

بازی ها و سرگرمی زندگی گردشگری  - 10 نکته برای عکاسی حرفه ای تر

9) کتاب راهنما‌ی دوربین تان را بخوانید :
بهترین راه برای این که بدانید یک دوربین چطور کار می‌کند این است که کتاب راهنمای آن را بخوانید.بسیاری از افراد این کا را نمی‌کنند.از آنجاییکه دوربین‌ها با هم متفاوتند خواندن راهنما‌ی آن‌ها لازم است.این گونه متوجه می‌شوید که قابلیت چه کارهایی را دارد و چطور بهتر می‌توانید از آن استفاده کنید.

10) سادگی را فراموش نکنید :
اشیا و موارد زیادی را وارد عکس خود نکنید.اینگونه عکس شما شلوغ و نامنظم به نظر می‌رسد.یک یا دو مورد برای جالب شدن عکس کافی است.با عمل به این نکته شخصی که به عکس شما نگاه می‌کند گیج نمی‌شود و می‌داند که کجای عکس را باید ببیند و به آسانی درمی یابد موضوع اصلی آن چیست.

یک دیدگاه

دیدگاه شما چیست ؟

Please enter your comment!
Please enter your name here