فناوری HTML5 یکی از بهترین فناوری‌های سطح وب هست که به وب قابلیت پویایی ، زیبایی و جذابیت فوق العاده‌ای داده است . موتورهای جستجو همچون گوگل و بینگ صفحاتی با لود فوق العاده سریع طی زمان اندک و همچنین در عین حال کاربر پسند با ماندگاری بالای کاربران در آن صفحات را می‌خواهند . چرا که یکی از پارامترهای سنجش مقبولیت پیشنهاداتی که موتوزهای جستجو به شما می‌دهند این هست که شما چند دقیقه و ثانیه در آن صفحاتی که موتورهای جستجو به شما پیشنهادداده‌اند سپری می‌نمایید .
اگر موتوزهای جستجو به شما پیشنهادی بدهند و شما پس از کلیک روی آن نتیجه و ورود به آن صفحه از وب سایت ، مدت زمان استانداردی را آنجا سپری نکنید ، موتورهای جستجو متوجه می‌شوند ممکن است این پیشنهاد سازنده نباشد و در صورت تکرار این رفتار در مقیاس وسیع از تعداد زیادی از کاربران ، موتورهای جستجو به صورت کامل آن نتیجه جستجو را از اولویت‌های پیشنهادی خودشان حذف می‌کنند .

از طرف دیگر کاربران در صفحاتی که محتوای سودمند دارند و در عین حال از طراحی جذابی بهرمند هستند ، وقت بیشتری سپری می‌کنند . این بدان معناست که وب سایت‌ها می‌بایست صفحاتی با محتوای سودمند داشته باشند ،  طراحی صفحات وب سایت‌ها بسیار زیبا و کاربردی باشد و در عین حال بارگذاری وب سایت بسیار سریع و تا حد امکان بدون تاخیر باشد . در این مرحله حساس حتی صدم‌های ثانیه هم حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند !

دانش نقد و بررسی  - گوگل کروم و HTML5 ، بالاترین سطح همکاری !

جمع نمودن هر سه پارامتر فوق در صفحات یک وب سایت به احتمال بالای 90% مستلزم استفاده ار فناوری HTML5 در طراحی صفحات وب سایت می‌باشد .
در گذشته از فناوری‌های مبتنی بر فلش (Flash) برای طراحی صفحات وب استفاده می‌شد اما فلش به دلیل حجم بالاتر ، سرعت بارگذاری کمتر و از همه مهم‌تر عدم خوانایی برای موتورهای جستجو جهت درک ماهیت و محتوای فایل‌های فلش ، ظرف 5 سال گدشته این فناوری رو به زوال بوده و طی 2 سال اخیر تقریبا در حال منسوخ شدن در عرصه وب هست .

پیشنهاد آرمیشا برای شما:  چگونه اپلیکیشن PhotoScan گوگل تصاویر چاپی شما را اسکن می کند ؟

با ادامه محو آرام آرام فلش از عرصه وب ، فناوری HTML5 مرتبا پر ررنگ و پررنگ‌تر می‌شود و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد . در این میان مرورگرهای وب نیز متناسب با همین روند در نسخه‌های جدیدتر ، پشتیبانی خود را ار فلش مرتبا کاهش داده و سعی داشته‌اند در انتشار هر نسخه مطابقت بیشتری با استاندارد‌های فناوری روز HTML5 داشته باشند .

دانش نقد و بررسی  - گوگل کروم و HTML5 ، بالاترین سطح همکاری !

تا جایی که گوگل به تازگی اعلام نموده در نسخه جدید مرورگر کروم ، بصورت کامل پشتیبانی از فلش را قطع نموده و بالاترین انطباق ممکن با وب سایت‌های طراحی شده بر مبنای فناوری HTML5 را ارائه داده است . اکنون وب سایت‌ها و صفحات وب طراحی شده توسط HTML5 بهترین حالت نمایش خود را در مرورگر گوگل کروم خواهند داشت .
گوگل در تازه‌ترین نسخه مرورگر گوگل کروم ( نسخه 55 گوگل کروم ) عنوان نموده از نمایش همه ترانزیشن‌ها و افکت‌های انیمیشنی و حرکتی المان‌های صفحات وب در  HTML5 بصورت پیشفرض و بی عیب و نقص پشتیبانی می‌کند .

گوگل اعلام نموده از نسخه 55 مرورگر گوگل کروم کلا بی خیال فلش می‌شود و همه وب سایت‌ها را در انطباق کامل با HTML5 نمایش می‌دهد به جز وب سایت‌هایی که کاملا از 0 تا 100 بر مبنای فلش طراحی شده‌اند و چاره‌ای جز نمایش در حالت فلش برای آن‌ها نیست و همچنین به جز وب سایت‌هایی که جزو 10 وب سایت برتر وب شناخته می‌شوند .

برای سابر وب سایت‌هایی که خارج از دو حالت استثنای فوق هستند و در آن‌ها فناوری قدیمی و منسوخ شده فلش بکار رفته است ، در اولین بازدید کاربر از آن وب سایت‌ها ، گوگل کروم 55 از کاربر می‌پرسد می‌خواهید فلش را برای شما در این وب سایت فعال نماییم ؟

پیشنهاد آرمیشا برای شما:  شش نوع هواپیمای بدون سرنشین ویژه کارهای انسان دوستانه برای مردم و کره زمین

به گزارش آرمیشا گوگل به تدریج و در هر نسخه فناوری های HTML5 را بیشتر جایگزین فلش می‌کند و به طور مثال در دو نسخه قبلی مرورگر گوگل کروم ، همه فایل‌های فلشی که در پس زمینه برخی از وب سایت‌ها اجرا می‌شدند را متوقف و بلوکه نمود .

دانش نقد و بررسی  - گوگل کروم و HTML5 ، بالاترین سطح همکاری !

همه محققان تاکید دارند ادامه روند جایگزینی فناوری قدیمی فلش با فناوری کاملا مدرن HTML5 ، سبب افزایش سرعت بارگذاری وب سایت‌ها ، سرعت عمومی وب ، افزایش امنیت وب سایت‌ها و در نهایت افزاش کارایی و امکانات وب خواهد شد .
نسخه 55 گوگل کروم با آپدیت‌های قدرتمند در عرصه پشتیبانی همه جانبه از استایل‌های سی اس اس نیز ارائه شده است . با این پشتیبانی وسیع ، عملیات کادر بندی سطور المان‌های یا همان  line wrapping با کیفیت بهتری انجام می‌شود.

از سوی دیگر برای کاربران اندروید نیز نسخه جدید مرورگر گوگل کروم اندروید ، امکانات گسترده‌ترین در رابطه با مدیریت دانلود‌ها و همچنین امکان مرور آفلاین صفحات وب ، تصاویر و ویدئو‌ها در اختیار کاربران اندرویدی گوگل کروم قرار می‌دهد. به زودی تغییر و تحولات مربوط به جایگزینی فناوری قدیمی فلش با فناوری جدید و همه فن حریف HTML5 در مرورگرهای اندروید کروم نیز اجرا خواهند شد و اکنون نسخه 55 گوگل کروم برای ویندوز ، مک و لینوکس برای دانلود ارائه شده .

شما همواره می‌توانید تازه‌ترین نسخه مرورگر گوگل کروم را از بخش ویژه کروم در وب سایت گوگل دریافت نمایید.

 

دیدگاه شما چیست ؟

Please enter your comment!
Please enter your name here