اگر به عنوان یک بازرگان ، برند بهتری داشته باشید می‌تواند به شرکت شما کمک شایان توجهی داشته باشد.

دانش کسب و کار  - ۸ توصیه برای این که برند شخصی خود را در سال ۲۰۱۷ بسازید

یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های موفقیت ، داشتن برند و نام تجاری است . به برخی از شرکت‌های بزرگ دنیا بیندیشید ، از صدای خش خش محصولات Nike تا آیکن‌های Apple ،  همه چیز شبیه برندی است که آن‌ها را تولید کرده است . امروزه  داشتن یک برند شخصی به اندازه داشتن نام تجاری برای یک شرکت بااهمیت است ، حتی از آن هم مهم‌تر است . مصرف کنندگان علاقمند هستند که در مورد زندگی شخصی بنیان گذاران و موسسان بیشتر بدانند ،  مثلا در مورد خطاها ، تلاش‌ها و موفقیت‌های آنان اطلاعات زیادی بدست بیاورند  . پس باید در مورد خود اطلاعات جامعی را در اختیار مخاطبان قرار دهید و ازاین طریق ، از اطلاعات شخصی خود و کسب و کارتان ، بازاریابی کنید .

بخش جدید شرکت من در هفته آینده راه اندازی خواهد شد ، این بخش یک آژانس بازاریابی تاثیرگذار است ؛ و در بخش برند شخصی که ساخته‌ام ، انجام خواهد شد .

به دلیل برند شخصی مطرحی که داشتم ؛ توانستم در طی سالیان گذشته با برندهای بزرگ ، آژانس‌ها و تاثیرگذاران فراوانی در ارتباط باشم . در ادامه مطلب ۸ نکته آورده شده که به شما کمک می‌کند در سال جاری بتوانید یک برند قوی برای خود انتخاب کنید .

  • همیشه حاضر و در دسترس باشید .

نمی توان در اداره ؛ پشت کامپیوتر خود بمانید و توقع داشته باشید که برند شخصی شما مطرح شود ، بلکه بایستی همواره حاضر و در دسترس باشید . در کنفرانس‌های صنعتی شرکت کنید ، حتی اگر در مورد شبکه و روابط اجتماعی باشد . پروفایل شبکه اجتماعی خود را برای همگان آزاد بگذارید و اجازه دهید که پیام‌های ورودی را دریافت کنید . ویدئوهای زنده و مستقیم جلسات Q&A را بر روی شبکه اجتماعی خود پخش کنید و با فالوورها تبادل نظر داشته باشید . هرچقدر بیشتر در دسترس و حاضر باشید ، برندتان  هم قوی‌تر خواهد شد .

  • در رسانه‌های اجتماعی ؛ خودِ واقعیتان را نشان دهید .

رسانه‌های اجتماعی را تنها به عنوان یک کانال بازاریابی درنظر نگیرید . این قضیه درست است که این رسانه‌ها برای ارسال  پیشنهاد یا ترویج شرکت شما سودمند هستند ؛ اما روی این موضوع تمرکز بیشتری داشته باشید که خود واقعیتان را نشان دهید . اگر به عنوان یک روبات یا یک ارتباط غیرقانونی فعالیت داشته باشید ، مردم به راحتی شما را کنار می‌گذارند  . مصرف کنندگان مشتاقند روی دیگر زندگی شما را ببیند ، مثلا این که در روزهای آخر هفته چه کارهایی انجام می‌دهید ؛ کجا غذا می‌خورید ، تفریحات و علایق شما چیست و مثال‌هایی از این قبیل ،  که همه این موارد باعث می‌شود شخصیت شما به گونه‌ای تعریف شود که افراد بیشتری را به سوی خود جلب می‌کند.

  • از درون و بیرون شرکت خود ؛ آگاهی داشته باشید.

تجارت شما به همان اندازه خوب است که شخصیت افرادی که آن را انجام می‌دهند و شخصیت خودتان خوب باشد . این نکته بسیار حائز اهمیت است که همواره بایستی از درون و بیرون شرکت خود آگاهی داشته باشید . این مطلب بدین معناست که همواره در مورد آخرین ترندها ، اخبار فوری و اخبار رقبا ؛ اطلاعاتتان به روز باشد . رعایت این موارد باعث می‌شود تا خودتان را در جایگاه رهبر فکری کارخانه خود ببینید و خودتان باعث ارتقاء برندتان به مراحل بالاتر شوید .

  • شبکه ارتباطی دو طرفه را تمرین کنید .

بسیاری از مردم از شبکه‌های ارتباطی و اجتماعی ؛ به درستی استفاده نمی‌کنند. این دسته از افراد تنها بر روی نیازها و سودهای شخصی تمرکز دارند و نیازها و خواسته‌های دیگران را انکار می‌کنند. اما با استفاده از شبکه ارتباطی دو جانبه ، به افراد دیگر این اطمینان داده می‌شود که آن‌ها هم از این ارتباط سودمند خواهند شد. همین مسئله کمک می‌کند تا شما با ارتباطات و موقعیت‌های بیشتری مواجه شوید که باعث تقویت برند شخصی شما خواهند شد .

  • یک پایگاه داده دقیق از اطلاعات تماس را نگه دارید.

با رشد روز افزون برند شما ، لیست مخاطبین هم افزایش می‌یابد . این نکته بسیار مهم است که لیستی دقیق از همه اطلاعات تماس را حفظ و نگهداری کنید ، اطلاعاتی در مورد این که این شخص کیست ، چه زمانی با شما تماس گرفته ، موقعیت‌های بالقوه و اینکه شما چگونه به او کمک کرده‌اید ، همه مواردی است که باید آن‌ها ثبت و نگهداری کرد . این موارد زمانی که به اطلاعات نیاز دارید  ، یکی از بهترین منابع تحقیق به شمار می‌آیند و همچنین در صورت بوجود آمدن یک موقعیت ، مرجع بسیار مناسبی هستند . زمانی که یک تماس دریافت می‌کنید و به اطلاعات نیاز نداشته باشید ، روابط بسیار محکم‌تر و سودمند‌ترین خواهید داشت .

  • یک منبع موثق اخبار فوری و اطلاعات مرتبط باشید .

شما این نکته را به خوبی می‌دانید که قوت و قدرت برند شما ، زمانی افزایش می‌یابد که منبع اطلاعات باشید . تلاش کنید شخصی باشید که زمانی که رسانه‌ها و روزنامه نگاران به مشاوره‌های تخصصی یا اطلاعات پیرامون یک موضوع محبوب و یا اخبار فوری نیاز دارند ، با شما تماس بگیرند . این کار را می‌توانید با اشتراک گذاری اطلاعات مفید بر روی رسانه‌های اجتماعی و همچنین ارسال آن‌ها به تمامی لیست ایمیل خود ، آغاز کنید . این کار باعث می‌شود تا افراد بتوانند به راحتی اطلاعات شما را دنبال کنند و نهایتا مردم شما را به عنوان مرجع معتبری در صنعت می‌شناسند که در نهایت امر ، باعث می‌شود افراد بیشتری به سمت شما جذب شوند .

  • گزاره قوی ارزش را گسترش دهید .

هر شرکت بزرگی یک گزاره ارزش دارد ، شما هم باید داشته باشید . چه چیزی در مورد شما برای مشتریان بالقوه یا به طور کلی مشتریان ، جذاب است ؟ چرا باید بعضی افراد با شما کار کنند ؟ زمانی که همه این اطلاعات را به دست آوردید ، آن‌ها را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید .

  • مقداری از درآمدتان را بازگردانید .

بازگرداندن بخشی از درآمد می‌تواند علاوه بر حس خوب و رضایت شخصی ، باعث ارتقاء یافتن برند شما نیز شود .  می توان این کار را با اهدای پول به خیریه یا تخصیص دادن زمان خود برای مواردی که برای شما بااهمیت هستند ، انجام دهید  که برای برند شما بسیار پرفایده خواهد بود . شما می‌توانید اقدامات خیرخواهانه (صدقه‌ها )  خود را در وبسایت خود به صورت برجسته منتشر کنید . حتی مواردی را که توسط مطبوعات منتشر شده را در وبسایت خود قرار دهید ، تا باعث جلب نظر مثبت افکار عمومی شوند . مردم فعالیت‌های انسان دوستانه و خیرخواهانه را هرگز فراموش نمی‌کنند .

 

دیدگاه شما چیست ؟

Please enter your comment!
Please enter your name here