Home آموزش سئو گوگل: نوشتن برای گوگل را متوقف کنید!

گوگل: نوشتن برای گوگل را متوقف کنید!

by محمد حسین سرمد

شما هم وقتی یک مطلب را در سایت خودتان منتشر می کنید، به این فکر می کنید که چطور محتوا را بنویسم تا گوگل محتوای من را دوست داشته باشد؟
گوگل بارها در الگوریتم های خودش روی این موضوع تاکید کرده که محتوا را صرفا باید برای مخاطب بنویسید و نه برای گوگل.
حالا دنی سالیوان یکی از مدیران بخش جستجوی گوگل می گوید شما باید تفکر درباره نوشتن برای گوگل را متوقف کنید.
این که گوگل چه محتوایی را دوست دارد و چطوری محتوایی را تولید کنم که گوگل امتیاز و رنک بیشتری به مطلب من بدهد را باید به طور کامل متوقف کنید.
اگر می خواهید رنک بیشتری در گوگل دریافت کنید، حتما باید فقط برای مخاطب محتوا تولید کنید.
دنی سالیوان در توییتر می گوید شما باید به طور کامل فقط روی خواسته مخاطب خودتان تمرکز کنید و هرچیزی غیر از توجه به مخاطب را از ذهنتان بیرون کنید.

این که شما چطور می نویسید، درباره چه می نویسید و ایتکه چقدر طولانی می نویسید دیگر اهمیتی ندارد.
با جای این موارد، الان اینکه فکر کنید چه محتوایی می توانید بهترین محتوا برای مخاطب شما باشد، اهمیت دارد. این دقیقا همتن چیزی است که سیستم رنکینگ جدید گوگل به آن اهمیت می دهد.
از حالا، سیستم جدید رنکینگ گوگل به محتوای people-first اهمیت می دهد. سایت هایی که روی محتوای people-first تمرکز نداشته باشند، هیچ شانسی برای موفقیت در آینده و حضور در نتایج اول گوگل نخواهند داشت.
اگر می پرسید چرا؟ چون از الان به بعد، هوش مصنوعی گوگل که قرار است دقیقا مثل انسان ها فکر کند، نتیجه گیری کند، پاسخ دهد و ارتباط برقرار کند، محتوای سایت ها را می خواند، درک می کند و برای حضور در لینک های اول جستجو، اولویت بندی می کند.

You may also like

Leave a Comment