موفقیت خالص: چرا باید از اخبار، سیاست و شبکه های اجتماعی دوری کنیم؟

0
زمان مورد نیاز برای خواندن این نوشته: ۲ دقیقه.

یک صاحبکار احتمالی بالقوه سعی داشت تصمیم بگیرد یک کسب و کار نمایندگی‌محور را شروع کند یا نه؟

او کاملا متوجه این فرصت خوب شده بود، اما نگرانیش بابت صورت کلی کار در دراز مدت بود، اینکه آیا جریانات و گرایشات بزرگتر در کشور اجازه موفق شدن را به او خواهند داد؟

نگرانی‌های اصلی او موارد زیر را شامل می‌شد:

وضعیت حال حاضر سیاست کشور (آمریکا)

وی ابتدا یادآور ماهیت ناکارآمد دولت شده و لیست بلندی از شکایات داشت از جمله این حقیقت که به نظر می‌آید سیاستمداران ما، هیچوقت سر هیچ موضوعی با هم توافق ندارند.

اگر یک طرف می‌گوید این سبز است، طرف دیگر اظهار می‌دارد که نارنجیست.

وعده ها داده شده و به آنها عمل نمی‌شود.

پوشش ۲۴ ساعته خبرها و برنامه های تحلیلی، اخبار را به زندگی روزمره ما وارد می‌کنند. واضح است که کشور دچار مشکلاتی است، و او از خود می‌پرسید چگونه یک شخص با وجود این همه تردید و نا مطمئنی، می‌تواند کسب و کار خود را بسازد؟

قدرت بالقوه ی شبکه های اجتماعی برای تغییر شرایط:

در مرحله بعد به مسئله‌ی شبکه های اجتماعی پرداخت. او معتقد بود که شبکه‌های اجتماعی گرایشی مثبت هستند که می‌توانند ماهیت ارتباطات را تغییر دهند.

افراد روزانه ساعت های زیادی را صرف شبکه‌های اجتماعی مختلف می‌کند. صدها “دوست” و تعداد بیشماری “کامنت” احساس مثبت کاذبی را در افراد به وجود می‌آورد.

موفقیت خالص: چرا باید از اخبار، سیاست و شبکه های اجتماعی دوری کنیم؟

 

بازار سهام در آستانه‌ی فرو پاشی:

بالاخره به آخرین مرحله‌ی مورد توجه او وارد شدیم، بازار سهام.

یک سال پیش او سرسختانه متقاعد شده بود که بازار فرو خواهد پاشید و اطلاعات زیادی در دفاع از این عقیده در دست داشت.

داده‌های او سه خروجی مهم داشتند؛

۱- بازار دچار افزایش قیمت کاذب است.

۲- برنامه‌های تجاری خودکار، همیشه بر اشخاص حقیقی سرمایه گذار برتری دارند (از طریق به حداقل رساندن دخالت احساسات، حفظ دیسیپلین و دست یابی به ثبات)

۳- بانک مرکزی با خرید تعداد زیادی از وام‌ها به زودی شروع به تسهیل شرایط در راستای رونق اقتصادی خواهد کرد (و به گفته یک اقتصاددان، تاثیر این “تسهیل” مبهم و نا معلوم است)

پس از ۲۰ دقیقه از او پرسیدم که آیا می‌داند وجه اشتراک تمام این چیزها در چیست؟

نمیدانست.

برایش توضیح دادم که هر ۳ موضوع موجود در لیستش، عامل وقت کشی هستند.

او روز خود را با تماشای اخبار ۲۴ ساعته، سبک سنگین کردن هر مبحثی در شبکه‌های اجتماعی و انجام تحقیقات بی‌پایان بر روی شرکت‌های سهامی هدر می‌داد.

هیچ کدام از این فعالیت‌ها سازنده نبودند، در عوض تمام وقت او را از بین برده و او را از مسیر تلاش برای به دست آوردن هر چیزی در زندگی منحرف می‌کردند.

پیشنهاد ما به او و بقیه تجار بالقوه احتمالی که با نگرانی‌های مشابه دست به گریبان‌اند ساده است؛

ارتباطتان را با رسانه‌های جمعی قطع کنید.

اگر می‌خواهید یک صاحبکار موفق باشید، اخبار ۲۴ ساعته را خاموش کنید. گوش دادن به این اخبار، از نظر احساسی خسته‌تان کرده و شما را شخص مثبت اندیش‌تر یا تصمیم گیرنده‌ی بهتری نخواهد کرد.

حتی بهتر است در طول روز کلا تلویزیون را خاموش کنید. اگر خبری قرار باشد تاثیر مستقیم بر روی شما بگذارد، مثل یک طوفان، یکی از دوستانتان به شما خبر خواهد داد.

شگردهای برند سازی در شبکه‌های اجتماعی
شگردهای برند سازی در شبکه‌های اجتماعی

فعالیت خود را در شبکه‌های مجازی محدود کنید.

دوم، اینقدر درگیر شبکه‌های اجتماعی نباشید.

اسنپ چت، توئیتر، فیسبوک، اینستاگرام.. لیستشان بی پایان است.

هر روز یک شبکه جدید برای قوی کردن این انگیزه‌ها به وجود می‌آید، و هیچ کدام ما به اندازه‌ی کافی زمان برای هماهنگی با این قضیه نداریم.

دنبال کردن توییت‌های ترامپ هیچ تجارتی را موفق‌تر نمی‌کند.

جمع کردن ۱۵۰ لایک، برای عکس دخترتان در لباس سیندرلا، نه باعث پیشرفت تجارتتان می‌شود، نه ثابت میکند که والدین بهتری هستید.

در هر حال اگر فکر می‌کنید شبکه‌های اجتماعی می‌توانند ابزاری برای رشد تجارتتان باشند، با یک شخص حرفه‌ای که می‌تواند در استفاده هوشمندانه از زمان کمکتان کند مشورت کنید. با استراتژی از شبکه های اجتماعی استفاده کنید، نگذارید وقتتان را تلف کند.

این یکی از قسمتهای مهم ماجراست، عمیقا باور داریم که زمان، ارزشمندترین منبع ماست.

مدیریت کسب و کار: 10 راهکار برای افزایش بهره وری کاری

دانش زمان و توجه متمرکز.

اگر می‌خواهید صاحب کسب و کار موفقی شوید، باید از زمان خود به صورت هوشمندانه استفاده کرده، توجه خود را بر روی فعالیت‌هایی متمرکز کنید که مستقیماً بر روی کسب و کارتان اثر می‌گذارند.

بر روی فراهم آوردن یک تجربه‌ی عالی و چشم‌گیر برای مشتری تمرکز کنید. بر روی استخدام، مدیریت و انگیزه بخشی به کارمندانی بهتر تمرکز کنید. تمرکزتان را روی بهبودبخشی نتایج بازاریابی بگذارید و روی مدیریت مالی‌تان متمرکز شوید.

وقتی کار نمی‌کنید اوقات خوبی را با همسر، فرزندان و دوستانتان بگذرانید. داوطلب شوید، بخشنده باشید، خود را درگیر فعالیتهایی کنید که به شما اجازه می‌دهد تغییر مثبتی در دنیای اطرافتان به وجود آورید.

مدیریت کسب و کار: 10 راهکار برای افزایش بهره وری کاری

مهم این است که وقتتان را کجا می‌گذرانید.

وقتتان را با تمرکز بر چیزهایی که مهم است بگذرانید، و از هدر دادن وقت بپرهیزید.

با انجام این کار،علی‌رغم هر اتفاقی که در زمینه‌ی سیاست، شبکه‌های اجتماعی یا در بازار سهام بیافتد، شما صاحب یک کسب و کار موفق خواهید بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.