Skip links
بهترین راهکارهای افزایش فروش لوازم خانگی

بهترین راهکارهای افزایش فروش لوازم خانگی

برخی از افراد فکر می‌کنند فقط با داشتن مغازه یا فروشگاه لوازم خانگی و پر کردن آن با اجناس قابل فروش می‌توانند در این کسب‌وکار موفق باشند، اما تجربه نشان داده است که این راه رسیدن به موفقیت زود هنگام نیست، تکنیک‌های جدیدی برای افزایش فروش لوازم خانگی به‌مرور به وجود آمده‌اند که در این مقاله در حد امکان تعدادی از آنها را عنوان می‌کنیم.

عوامل موثر در افزایش فروش لوازم خانگی

در ادامه مطلب از آژانس خلاقیت آرمیشا به نکات طلایی اشاره خواهیم کرد که به افزایش فروش فروشگاه لوازم خانگی شما کمک خواهند کرد.

برخورد مناسب فروشنده برای جذب مشتریان

در اولین حرکت، فروشنده باید با مشتریان خود صادق باشد و با کالای بی‌کیفیت فروشگاه خود را پر نکند. زیرا در بلند‌مدت مشتریان خود را از دست خواهد داد و باعث کسادی کار می‌شود. جنس خوب، برخورد خوب و ارتباط موثر با مشتری، همراه با قیمت مناسب اولین روش جذب مشتری فروشگاه لوازم خانگی است.

فروشندگی یک تخصص است و اولین اقدام یک فروشنده، مطالعه و گذراندن دوره درک صحیح اصول مشتری‌مداری است و برای موفقیت در این مسیر فروشنده باید فردی صبور باشد. زیرا هر روز با افراد مختلفی مواجهه می‌‌شود.

بنابراین، قدم اول برای افزایش فروش لوازم خانگی کنترل کردن احساسات خود است که باید روی آن تمرین کند. فروشنده در قدم دوم باید در مورد کالای خود اطلاعات کافی به دست آورد. زیرا مشتری معمولا در مورد کالایی که می‌خواهد بخرد، سوالاتی می‌پرسد. به این دلیل که او به فروشنده به صورت ناخودآگاه به چشم کارشناس نگاه می‌کند و دوست دارد در مورد جنسی که می‌خواهد بخرد، از او مشورت بگیرد.

توضیح ویژگی‌های کالا

فروشنده اگر قصد دارد مشتری خود را در انتخاب و تصمیم‌گیری راهنمایی کند، تنها راه این کار ابتدا پرسیدن سوالات خوب، سپس دادن اطلاعات درست در مورد ویژگی‌ها و مزایای کالای مورد نظر است. فروشنده باید این توان و آمادگی را داشته باشد که با خوشرویی جواب سوالات مشتری را بدهد و برای افزایش مشتری فروش لوازم خانگی آنچه بیشتر از توضیح اطلاعات اولیه در مورد محصول اهمیت دارد، بیان ویژگی‌های آن محصول است.

استفاده از انواع تبلیغات

یک فروشنده لوازم خانگی خوب خوب با اعتماد به کالای خود، باید این اعتماد را با اشتیاق به مشتری منتقل کند. البته روش‌هایی که به آن‌ها اشاره شد باعث جذب مشتریان می‌شود، اما برای افزایش مشتریان در فاصله کوتاه کافی نخواهد بود. بنابراین برای افزایش مشتریان در فاصله کوتاه، بهترین حرکت تبلیغات به روش صحیح است. یک ضرب المثل عامیانه می گوید «اگر قصد دارید پنج میلیون تومان در کاری سرمایه‌گذاری کنید، چهار میلیون تومان آن را صرف تبلیغ و یک میلیون تومان باقیمانده را صرف تولید کنید.» میزان اثر‌گذاری تبلیغ در فروش محصول با ارائه خدمات را می‌توان در همین جمله خلاصه کرد.

فروشنده باید با روش‌های مختلف تبلیغات درست سعی کند به فروشگاهی شناخته شده در منطقه یا شهر خود تبدیل شود، بنابراین نقش تبلیغ را به عنوان یکی از عوامل موثر در افزایش فروش لوازم خانگی باید جدی بگیرد.

در مقایسه با روش‌های سنتی و پرهزینه، مانند چاپ تقویم، برگه‌های تبلیغ، چاپ آگهی در روزنامه و مجلات، نصب بنر روی بیلبورد‌های سطح شهر که تنها توسط افراد محدودی مشاهده ‌می‌شوند و همچنین تبلیغ در تلویزیون که هزینه بسیار بالایی دارد، می‌توانند از وب‌سایت‌هایی کمک بگیرند که روزانه میلیون‌ها بیننده دارند و تبلیغات آنها را در رسانه‌های اجتماعی انجام دهند.

اینستاگرام

با توجه به این که تلگرام و اینستاگرام روزانه چند صد میلیون بازدیدکننده دارند، از قوی‌‌ترین رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغات به حساب می‌آیند. تبلیغات در اینستاگرام با میلیون‌ها کاربر، به صاحبان فروشگاه‌های خانگی این فرصت را می‌دهد که با عکس‌ها و تصاویر خیره‌کننده مخاطبان را جذب کنند. در نظر داشته باشید اثر یک تصویر روی مخاطب بسیار بالا‌تر از اثر یک متن است. معمولا مخاطب با دیدن عکس برای گرفتن اطلاعات متن زیر آن را می‌خواند.

گوگل

در گوگل نیز با صرف هزینه ناچیزی می‌توان تبلیغ خود را در معرض دید دیگران قرار داد. کافی است مطابق با تبلیغاتی که ارائه داده‌اید خواسته کاربران را برآورد کنید تا رضایت آنها را به دست آورید. تحقیقات بازاریابی مختلف نشان داده است گوگل ادز یکی از راه‌های افزایش فروش لوازم خانگی است.

چیدمان ویترین برای افزایش مشتریان

بسیاری اوقات چیدمان جذاب پشت ویترین و داخل فروشگاه، افرادی را که حتی با هدف خرید به آنها نگاه نمی‌کنند، جذب می کند و وقتی با برخورد دوستانه فروشنده مواجهه می‌شوند و اطلاعات کافی دریافت می‌کنند، عقیده آنها تغییر می‌کند و در نهایت به مشتری تبدیل خواهند شد.

 

مشتریان اکثرا دنبال برند و قیمت مناسب هستند، بزرگ‌ترین نقطه ضعف آن‌ها مقایسه قیمت و کیفیت کالا است. پس شما با نشان دادن برند‌های خود، قیمت مناسب و جلب اعتماد آنها، کلاس کاری خود را نشان می‌دهید که یکی از بهترین راه‌ها برای جذب مشتری فروشگاه لوازم خانگی به حساب می‌آید.

برای تبلیغات کوتاه مدت نیز برنامه ریزی کنید. برای مثال، زمان افتتاح فروشگاه لوازم خانگی خود؛ گذاشتن بالن‌ها و نوار‌های رنگی، چیدمان زیبای ویترین اثر مثبتی روی جلب مشتری به داخل آن خواهند داشت.

همچنین می‌توانید برای روز‌های خاص، تخفیف‌های ویژه‌ای را در نظر بگیرید. این حرکت شما اثر روانی بالایی برای جذب مشتریان و افزایش فروش لوازم خانگی خواهد داشت.

از ضمانت‌نامه کالا استفاده کنید

ارائه ضمانت‌نامه کالا به خریدار، حمل رایگان و دادن اطلاعات در مورد خدمات پس از فروش باعث افزایش مشتری فروش لوازم خانگی خواهد شد تا با رضایت از شما خرید ‌کنند.

عوامل موثری دیگری نیز وجود دارند که به روی افزایش فروش و جلب مشتریان تاثیر‌گذار هستند که به چند نمونه از آنها در زیر اشاره می‌کنیم. فروشگاه خاص شما بسته به میزان و مقیاس تجارت لوازم خانگی می‌تواند از یک یا دو یا حتی تمام روش‌های پیشنهادی استفاده کند.

انتخاب‌های مشتری را محدود کنید

اگر انواع گوناگونی از محصولات دارید، ممکن است فکر کنید که ارائه محصولات بیشتر راهی عالی برای افزایش فروش است، لزوما این طور نیست. در حقیقت، در بسیاری از موارد تنوع بیشتر در انتخاب باعث می‌شود که مشتری نتواند به درستی تصمیم بگیرد و در نتیجه فروشگاه نیز مشتری خود را از دست می‌دهد.

برچسب محصول برای افزایش فروش را فراموش نکنید

اگرچه ممکن است بسیاری از مشتریان درباره محصولی که مایل به خریدن آن هستند قبل از ورود به فروشگاه تحقیق کرده باشند، اما گذاشتن برچسب روی محصول یا اطلاعات نوشته شده‌ای که بتوانند در مورد دستگاه و مزایای آن اطلاعات اولیه را کسب کنند جزو راه‌های افزایش فروش لوازم خانگی به حساب می‌آیند.

از قیمت مناسب برای افزایش مشتریان استفاده کنید

اگر فروشگاه‌های رقیب کالای مشابه با شما را می‌فروشند و از قیمت آن‌ها اطلاع دارید، بهتر است قیمت پایین‌تری را در نظر بگیرید. اما اگر کالایی می‌فروشید که فروشگا‌های رقیب شما آن را ندارند، با مشخص کردن مزایا و برتری این کالا نسبت به کالا‌های مشابه می‌توانید قیمت بالا‌تری پیشنهاد دهید.

استفاده از تجربه دیگران در جذب مشتری فروشگاه لوازم خانگی

در کشور‌های اروپایی به ویژه در آمریکا، اکثر فروشگاه‌های مشهور لوازم خانگی در بخش دریافت هزینه کالا تابلویی نصب کرده‌اند که روی آن نوشته شده «حق با مشتری است». به عبارت دیگر، اگر مشتری حتی پس از خرید تغییر عقیده دهد و بخواهد جنس را برگرداند، فروشگاه موظف است  آن را بدون مشکل پس بگیرد و هزینه آن را برگشت دهد.

مانند یک روانشناس عمل کنید

مشتری خود را درک کنید. اگر مشتری خود را نشناسید و ندانید فضای بازار چگونه است، نمی‌‌توانید یک فروشنده موفق باشید. برخی از افراد عقیده دارند رابطه فروشنده و خریدار شبیه به رابطه پزشک و بیمار است و یک پزشک خوب باید ابتدا با دقت به سخن بیمار خود گوش دهد. تا بتواند در مورد مشکل بیمار تشخیص درست دهد. یک فروشنده هم همانطور باید سخنان خریدار را بشنود، در محدوده خواسته‌های مشتری صحبت کند و برای موفق شدن در این مسیر مطمئنا باید آموزش ببیند.

به رابطه با مشتری خوب ادامه دهید

زمانی که مشتری لوازم خانگی را از شما می‌‌خرد، بهتر است رابطه خود را با او قطع نکنید. روی رابطه قوی با مشتری خود تمرکز کنید، چون باعث برگشت مشتری خواهد شد و بسیاری از فروشندگان با این ارتباط قوی به هدف افزایش فروش لوازم خانگی خود رسیده‌اند.

از اسم مشتریان هنگام صحبت کردن استفاده کنید

با معرفی خود به مشتری سعی کنید نام مشتری را هم به خاطر بسپارید و در ادامه صحبت‌های خود او را به نام خطاب کنید. این عمل اثر روانی خوبی دارد و باعث رابطه صمیمانه می‌شود. اگر مشتری خود را معرفی نکرد اصراری در شنیدن نام او نداشته باشید و او را «خانم یا آقا» خطاب کنید.

از کلمات مثبت برای جذب مشتریان استفاده کنید

روانشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که اگر فروشنده به جنبه مثبت مشتریان در طول مکالمه توجه کند، می‌تواند به راحتی اعتماد او را جلب و رابطه صمیمانه‌تری با او برقرار کند.

اطلاعات درست به مشتری دهید

اطلاعات غلط، دروغ و ریاکاری پایان خوشی ندارد. ممکن است با این روش بتوانید جنس را بفروشید، اما مطمئن باشید که در آینده نزدیک به ضررتان تمام خواهد شد و این شخص نارضایتی خود را به دیگران نیز منتقل خواهد کرد تا به نوعی در مورد کسب‌وکار شما تبلیغ منفی شود.

سخن پایانی

بازاریابی لوازم خانگی روزبه‌روز در حال رشد است و نوآوری و فناوری‌های جدید نیز روی لوازم خانگی تاثیر می‌گذارند. کافی است مطابق با تبلیغاتی که ارائه داده‌اید، خواسته کاربران را برآورد کنید تا با جلب رضایت آنها به افزایش فروش لوازم خانگی در فروشگاه خود کمک کنید.

حتما این مطالب را هم بررسی کنید:

افزایش سرعت وردپرس: راهنمای جامع و قدم به قدم

راهنمای گام به گام تحقیق کلمات کلیدی و افزایش سئو

۲۱ روش افزایش مشتری و سفارش در فروشگاه اینترنتی

بررسی سئو سایت رقیب و ۱۴ راز مهم برای موفقیت شما

 

Leave a comment

Home
Account
Cart
Search