Home آموزش سئو افزایش بازدید سایت: چگونه بازدید سایت را افزايش دهیم؟

افزایش بازدید سایت: چگونه بازدید سایت را افزايش دهیم؟

by محمد حسین سرمد

افزایش بازدید سایت برای تمام افرادی که در دنیای اینترنت فعالیت می‌کنند، یک اولویت است. به عنوان صاحب کسب‌وکار یا مدیر یک سازمان خصوصی باید یک وب‌سایت اینترنتی تاسیس کنید. این مطلب مرجع است و بروزرسانی می‌شود. آموزش افزایش بازدید سایت نیاز به مطالعه دقیق دارد. لطفا این مطلب را در بوکمارک مرورگر خودتان ذخیره کنید تا همیشه در دسترس شما باشد.

وب‌سایت‌ها کمک بسیاری به شما خواهند کرد تا بتوانید فروش خود را افزایش دهید اما چنین اتفاقی زمانی رخ می‌دهد که وب‌سایت به جایگاه مناسبی برسد. یکی از مهم‌ترین عواملی که در رشد و ارتقای وب‌سایت‌ها تاثیر زیادی دارد، افزایش بازدید آن وب‌سایت است.

ما قصد داریم در این مقاله به موضوع افزایش بازدید سایت فروشگاهی یا هر سایت دیگری بپردازیم و بگوییم که چطور می‌توان یک وب‌سایت را از لحاظ نرخ ترافیک افزایش داد. در آرمیشا با ما همراه باشید تا به پاسخ سوالات بالا دست پیدا کنیم.

اهمیت تاسیس سایت و رسیدگی به آن

به نظر شما چرا باید یک وب‌سایت اینترنتی بسازیم و به آن رسیدگی کنیم؟ آیا بهتر نیست به خدمات‌رسانی و فروش فیزیکی خود ادامه دهیم و از چنین دردسرهایی دوری کنیم؟

ابتدا باید چنین طرز فکری را عوض کنید و به وب‌سایت، به چشم زحمت یا دردسر نگاه نکنید. هر شغلی در جهان به تلاش و پیشرفت نیاز دارد.

یکی از روش‌های پیشرفت مشاغل در عصر کنونی تاسیس وب‌سایت است. به این دلیل که دنیای اینترنتی گسترش پیدا کرده است و بسیاری از مردم اوقات خود را در آن سپری می‌کنند.

در فهرست زیر به شما گفته‌ایم که چرا باید یک سایت ایجاد کنید:

 • گسترش دنیای اینترنتی و رواج بین مردم
 • مغازه‌ای همیشه باز با فرآیندهای هوشمند و بی‌دردسر
 • گسترش قلمرو جغرافیایی به بیرون از مرزهای کشور و تبدیل شدن به یک فروشگاه بین‌المللی
 • هزینه کمتر و جلوگیری از اتلاف زمان و انرژی
 • حذف عوامل غیر متخصص و ناکارآمد
 • ارتباط بهتر و سریع‌تر با مشتریان

هزاران مزیت دیگر نیز وجود دارد که ما فقط به تعدادی از آن‌ها اشاره کردیم.

تا الان دیدیم که چرا باید یک سایت ایجاد کنیم و ضرورت این کار در چیست. اکنون می‌خواهیم به اهمیت ارتقای آن وب‌سایت و افزایش بازدید سایت اشاره کنیم. قبل از خواندن ادامه مقاله، بهتر است خودتان به این موضوع فکر کنید. به نظر شما چرا باید به سایت تازه‌تاسیس رسیدگی کرد و بازدید آن را افزایش داد؟

مانند هر شغل نوپایی یک سایت تازه ‌تاسیس نیز به رسیدگی نیاز دارد. در واقع این طور فرض می‌کنیم که شما به عنوان صاحب این شغل یک شعبه مجازی تاسیس کرده‌اید. پس کاملا منطقی به نظر می‌رسد که به شعبه جدید سر بزنید و آن را توسعه دهید. توسعه وب‌سایت در یک مفهوم خاص خلاصه نمی‌شود بلکه باید آن را در هر جنبه‌ای ارتقا داد.

اصلی‌ترین مزیت افزایش بازدید سایت، افزایش فروش شما است. با توسعه وب‌سایت خود بازدیدکنندگان بیشتری را به سمت خود جذب می‌کنید. در نتیجه فروش بیشتری خواهید داشت و این اتفاق افزایش درآمد شما را به همراه دارد.

برای افزایش بازدید سایت چه روش‌هایی موثر هستند؟ در بخش بعدی آن را توضیح خواهیم داد.

نحوه افزایش بازدید سایت

راهکارهای افزایش بازدید سایت بسیار متنوع است. بسته به طرز فکر و امکانات اولیه شما این روش‌ها متغیر هستند.

برای مثال اگر فردی به افزایش بازدید مقطعی فکر کند، به جای سرمایه‌گذاری و ایجاد یک برنامه اصولی و بلندمدت به سمت روش‌های ارزان، موقت و کم‌بازده خواهد رفت. این روش‌ها در گذر زمان نه تنها سودی برای شما نخواهند داشت، بلکه هزینه‌هایی را نیز ایجاد خواهند کرد.

روش‌هایی که برای افزایش بازدید سایت معرفی می‌کنیم، راه‌هایی اصولی و کارآمد هستند که می‌توانید از آن ها استفاده کنید.

1- بهینه‌سازی وب‌سایت برای موتورهای جستجو

مهم‌ترین روش برای افزایش بازدید سایت، بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو مانند گوگل است. به این روش به صورت اختصار سئو (SEO) می‌گویند.

سئو به معنای رفتار کردن طبق خواست الگوریتم‌های گوگل است. اگر شما کارهایی را که گوگل استاندارد می‌شناسد انجام دهید، به احتمال زیاد در رتبه‌بندی گوگل صعود خواهید کرد.

با صعود در رتبه‌بندی گوگل بیش از گذشته در معرض دید افراد قرار می‌گیرید. بنابراین کاربران اینترنتی بیشتر روی سایت شما کلیک می‌کنند و به این ترتیب افزایش بازدید سایت شما انجام می‌شود.

برای این که بتوانید بازدید بیشتری از گوگل دریافت کنید، بعد از ثبت سایت در گوگل باید استانداردهای این موتور جستجو را بشناسید و طبق این استانداردها رفتار کنید. اگر در این کار موفق باشید به احتمال خیلی زیاد به رتبه‌های نخست گوگل صعود خواهید کرد.

2- تولید محتوای ارزنده

محتوا شاه‌کلید دست‌یابی به اهداف است. هر هدفی که برای سایت خود متصور شده‌اید با تولید محتوای درست و باکیفیت تحقق می‌یابد.

برای شروع باید همه محتواهایی را که از قبل داشتید، به‌روزرسانی کنید. به‌روزرسانی باید هدفمند و تحت یک چهارچوب انجام شود.

برای مثال شما تعیین می‌کنید که می‌خواهید 100 مقاله وب‌سایت خود را به‌روزرسانی کنید و در این آپدیت تصاویر باکیفیت‌تری قرار دهید و تعداد کلمات نیز به 1500 عدد برسد.

بعد از تصحیح مقاله‌های قبلی حالا باید به سراغ تولید محتوای جدید بروید. راه رسیدن به رتبه نخست گوگل و افزایش بازدید سایت شما، تولید محتوای باکیفیت است. اگر می‌خواهید در این زمینه بهتر از قبل عمل کنید، پیشنهاد می‌کنیم ویژگی‌های یک مقاله خوب را که در زیر آورده‌ایم بخوانید:

 • محتوای خوب باید به تمام سوالات مخاطب پاسخ دهد و موردی را از قلم نیندازد.
 • مخاطب با خواندن محتوای شما خسته نشود و متن برای او جذابیت داشته باشد.
 • خواننده باید حس احترام را از شما دریافت کند. به این ترتیب زمان بیشتری را به خواندن مقاله‌های شما اختصاص می‌دهد.
 • محتوای باکیفیت محتوایی است که از نظر تعداد کلمات در حد استاندارد و خوب باشد. این حد بین 1500 تا 3000 کلمه است.
 • متن شما باید بر اساس یک کلمه کلیدی کانونی نوشته شود.
 • بهتر است از کلمات کلیدی مترادف در محتوای خود استفاده کنید.
 • از تصاویر مرتبط و باکیفیت استفاده کنید.
 • با قرار دادن تیترهای جذاب بین متن به مخاطب استراحت دهید. بندهای طولانی باعث می‌شود تا کاربر، سایت شما را ترک کند.
 • از جملات ساده و قابل فهم استفاده کنید. واژه‌های دشوار را از متن خود حذف کنید یا تعریف آن‌ها را بیاورید.

اگر دوست دارید بیشتر در این مورد بدانید، بهترین کار مطالعه مقاله‌های گوناگون است. این روش کمک می‌کند تا تجربه محتوایی شما زیاد شود و در نوشتن تبحر پیدا کنید.

افزایش بازدید سایت: چگونه بازدید سایت را افزايش دهیم؟

3- لینک‌گذاری در سایت

بک ‌لینک‌ها عضو ارزشمندی در موضوع افزایش بازدید سایت هستند. شما به راحتی می‌توانید با لینک‌سازی به ترافیک خارق‌العاده‌ای دست پیدا کنید.

زمانی که یک صفحه اینترنتی به سایت شما لینک می‌دهد گزارش‌هایی به گوگل ارسال می‌شود که حاکی از ارزشمند بودن سایت شما است. گوگل متوجه اهمیت سایت شما می‌شود، به این ترتیب کاربران بیشتری را به سمت شما هدایت می‌کند. این کار باعث افزایش بازدید سایت خواهد شد.

برای این که بتوانید بازدید زیادی از سمت سایت‌های دیگر بگیرید، همین کار را از خودتان شروع کنید. یعنی ابتدا در مقاله‌ها و بخش‌های مختلف سایت خود به سایت‌های ارزشمند دیگر لینک دهید تا متوجه حضورتان شوند.

این کار باعث می‌شود تا سایت‌های دیگر متوجه رفتار شما شوند و آن‌ها نیز به شما لینک دهند. به این شکل کاربران سایت‌های مختلف را به سمت خود جذب می‌کنید.

4- بررسی رقیب‌ها و آنالیز آن‌ها

با بررسی سئو سایت رقیب می‌توانید به نکات بسیار ارزشمندی برسید .هرگز خود را در دنیای ایزوله (بدون ارتباط با دنیای اطراف) قرار ندهید. همیشه با تعامل درست و بررسی حریفان پیشرفت خواهید کرد. اگر می‌خواهید رو به جلو حرکت کنید و در مسابقه رقابت اینترنتی پیروز شوید، رقبای خود را آنالیز کنید.

نقاط مثبت رقیب‌های خود را جمع‌آوری کنید و به بررسی آن‌ها مشغول شوید. ببینید کدام مورد از همه بهتر و موثرتر است، همان را در مجموعه خود ایجاد کنید. همچنین توصیه می‌کنیم نقاط ضعف رقبای خود را پیدا کنید و سعی داشته باشید تا از آن‌ها دور شوید.

مشتری‌های رقیب اگر ببینند نقطه ضعف آن مجموعه توسط شما برطرف شده است و چنین ایرادی در شما وجود ندارد به سمت شما خواهند آمد. برای افزایش بازدید سایت فروشگاهی خود از این روش غافل نشوید.

5- انتخاب هوشمندانه کلمات کلیدی

یکی از راه‌هایی که می‌توانید محتوای سئو شده تولید کنید، پیکربندی آن مطلب بر اساس یک کلمه کلیدی است.

کلمات کلیدی همان طور که از اسم‌ آن‌ها پیدا است، نقش اصلی را در یک متن ایفا می‌کنند. به این صورت که یک کلمه کلیدی را انتخاب می‌کنید و متنی می‌نویسید که آن کلمه کلیدی چند بار در آن تکرار شده باشد.

حالا اگر از شما بپرسیم که این کلمه کلیدی چگونه شناسایی می‌شود چه پاسخی می‌دهید؟ در جواب باید بگوییم که پیدا کردن کلمات کلیدی کار دشواری نیست اما به دقت نیاز دارد.

کافی است کلمه‌ای را در کادر جستجوی گوگل بنویسید. یک نوار از کلمات کلیدی مشابه در همان لحظه برای شما نمایش داده خواهد شد.

این فهرست همان کلمات کلیدی هستند که قرار است از آن‌ها استفاده کنید. به این دلیل که کلمات کلیدی نشان داده شده توسط گوگل دقیقا همان عبارت‌های کلیدی هستند که توسط کاربران بیش از سایر عبارات جستجو شده‌اند. در واقع این عبارت‌ها نرخ جستجوی بالاتری دارند.

اکنون اگر چنین عبارت‌هایی را در متن خود قرار دهید، با هر بار جستجوی این عبارت، محتوا به نمایندگی از سایت شما نمایش داده می‌شود. سپس بازدید بیشتری دریافت خواهید کرد.

برای افزایش بازدید سایت به شما پیشنهاد می‌کنیم از کلمات کلیدی طولانی یا Long Tail Keywords استفاده کنید. این عبارت‌ها بازده بالایی دارند و کاربرانی را به سمت شما می‌آورند که هدفمندتر هستند.

6- فعالیت مستمر و روزانه

فراموش نکنید که سایت شما مانند گیاهی نیاز به رسیدگی و سرکشی روزانه دارد. اگر زمان کافی را برای مدیریت وب‌سایت ندارید، بهتر است مدیریت آن را به فرد دیگری بسپارید.

تولید محتوای روزانه و درج پست‌های آموزشی، یکی دیگر از راههای افزایش بازدید سایت است. در سایت‌های فروشگاهی بهتر است روزانه محصولات به‌روز شوند (البته فقط در صورت نیاز به آپدیت) و محصولات جدید نیز اضافه شوند.

7- تولید محتوای ویدیویی

بهترین شیوه ترویج، ضبط محتوای ویدیویی است. به این صورت که شما به عنوان مدیر وب‌سایت، به جای تولید محتوای متنی تصمیم به تولید محتوای تصویری می‌گیرید. سپس این کار را با روش‌های مختلف توسعه می‌دهید.

تولید محتوای ویدیویی نباید مانع تولید محتوای متنی شود. متن همیشه مهم‌تر است اما برای پیشرفته‌تر کردن محتواهای خود، می‌توانید از این شیوه نیز استفاده کنید.

استفاده از محتواهای ویدیویی انتخاب شما را سخت خواهد کرد، چون تنوع این کار بسیار بالا است. یکی از سبک‌های ویدیویی «موشن گرافیک» نام دارد که اخیرا بسیار محبوب شده است.

برای تفهیم بهتر مطالب می‌توانید از این سبک کمک بگیرید. اگر می‌خواهید به صورت مستقیم با کاربران خود صحبت کنید، ضبط یک کلیپ آموزشی مفیدتر خواهد بود.

8- چرا شبکه‌های اجتماعی را نادیده می‌گیرید؟

شبکه‌های اجتماعی قدرت زیادی دارند که توسط بسیاری از وب‌سایت‌ها نادیده گرفته شده‌اند. این اتفاق بهترین فرصت برای شما است تا خود را نشان دهید.

با ایجاد صفحه‌های مجازی، بازدیدهای زیادی داخل این شبکه‌ها کسب خواهید کرد. سپس می‌توانید این بازدیدها را به سمت وب‌سایت خود هدایت کنید. در نتیجه افزایش بازدید سایت شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.

فراموش نکنید که صفحه‌های مجازی هم نیاز به تولید محتوای روزانه یا هفتگی (دوره‌ای و مستمر) دارند. برای ایجاد چنین صفحه‌‌هایی زحمت زیادی ندارید. تنها کافی است خلاق باشید.

9- بازاریابی از طریق ایمیل معجزه می‌کند!

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی شیوه‌ای از بازاریابی نوین است که در بستر اینترنت انجام می‌شود. با تولید یک متن جذاب و ترغیب‌کننده می‌توانید یک ایمیل مارکتینگ خوب را اجرا کنید.

در زمینه ایمیل مارکتینگ ابزارهای مختلفی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای بازاریابی بهتر خود استفاده کنید.

اگر در اجرای یک بازاریابی ایمیل خوب موفق شوید، افراد با خواندن متن شما تشویق به بازدید از لینک یا سایت می‌شوند. در نتیجه ترافیک سایت شما افزایش پیدا می‌کند.

10- با سایت‌های دیگر دوستی کنید

دوستی کردن به معنای نبود رقابت نیست بلکه به این معنا است که شما باید رفتارهایی را انجام دهید که رابطه دوستانه را محکم‌تر کند. داشتن روابط دوستانه با دیگران به ارتقای صفحه شما کمک می‌کند و باعث افزایش بازدید سایت می‌شود.

یکی از همین رفتارها، نظردهی به مقاله‌های دوستان است. این کار را هر چند وقت یک بار انجام دهید. در نهایت دوستان شما نیز نظرات خود را درباره مقاله‌های شما در قالب «بخش کامنت» ثبت خواهند کرد که به سئو و افزایش بازدید سایت شما کمک می‌کند.

11- محتوای طولانی منتشر کنید

گاهی مقاله‌هایی بلند و طولانی بنویسید و منتشر کنید. این کار به اعتبار مقاله‌ها و البته سایت شما می‌افزاید. دقت داشته باشید که نوشتن چنین مقاله‌هایی به معنای زیاده‌گویی و انتشار مطالب بی‌ارزش نیست. بلکه باید محتوای بسیار ارزشمند و به اصطلاح «فاخر» تولید کنید. چنین محتوایی تحسین همه را بر می‌انگیزد.

12- رابط کاربری سایت

محیط کاربری سایت بسیار تاثیرگذار است. اگر طراحی وب‌سایت شما شلوغ یا بسیار خلوت باشد، نتیجه معکوسی خواهید گرفت. برای طراحی سایت از طراحان UX و UI و برای پیاده‌سازی آن از برنامه‌نویسان مرتبط کمک بگیرید.

برخی از مدیران وب‌سایت‌ها برای کاهش هزینه‌های سایت، از قالب‌های آماده استفاده می‌کنند. در این باره باید گفت که استفاده از قالب‌های آماده کار اشتباهی نیست، اما درست هم نیست!

تهیه قالب‌های آماده ارزان است، اما کاری حرفه‌ای شناخته نمی‌شود. به این خاطر که با تهیه قالب‌های آماده تمام نیازهای شما برطرف نخواهد شد و بعدا مجبور به تعویض قالب می‌شوید.

بسیاری از طراحی‌های سایت‌های امروزی بر اساس استانداردهای جدید انجام شده است. پس درست نیست که شما از چنین طراحی‌هایی بگذرید و به قالب‌های آماده برسید.

با داشتن فضای کاربری مناسب و مدرن، کاربران احساس راحتی خواهند کرد و دیرتر سایت را ترک می‌کنند. به این موضوع کاهش نرخ پرش می‌گویند.

سخن نهایی درباره افزایش بازدید سایت

برای افزایش بازدید سایت اصلا کار سختی پیش رو ندارید. فقط کافی است کمی حوصله کنید و به این فرآیند رسیدگی کنید. زمانی که سایت به رتبه‌های نخست گوگل صعود کرد، بازدید بیشتری دریافت خواهید کرد و بعد از آن دیگر به سختی افت رتبه خواهید داشت.

بنابراین مسیر ارتقای یک سایت مانند مسیر دامنه کوه است. برای صعود باید صبور باشید اما بعد از رسیدن به قله، بقیه مسیر سرازیری و آسان است.

خواندن دوباره این مطلب را به همه شما پیشنهاد می‌کنیم. نکته‌هایی در مقاله وجود دارد که برای اجرایی کردن آ‌ن‌ها واقعا خواندن یک باره مقاله کافی نیست. شایبد بهتر باشد این مقاله را در بوکمارک خودتان ذخیره کنید.

اگر در تصمیم افزایش ترافیک سایت خود مصمم هستید، راه‌هایی که در بالا معرفی کردیم بسیار موثرتر از روش‌های دیگر خواهند بود. امیدواریم که از آن‌ها به بهترین شکل استفاده کنید.

در صورتی که نیاز به راهنمایی برای افزایش بازدید سایت دارید، بخش دیدگاه‌های این مطلب برای شماست.

You may also like

4 comments

21 راز افزایش مشتری و سفارش در فروشگاه اینترنتی - آرمیشا می 14, 2023 - 8:07 ب.ظ

[…] از راه‌های افزایش بازدید سایت و ترغیب مشتریان به خرید بیشتر از فروشگاه اینترنتی شما […]

Reply
چطور در دو ماه سایت را به لینک اول گوگل برسانیم؟ - آرمیشا دسامبر 8, 2023 - 12:17 ق.ظ

[…] را سئو کنیم و بازدید سایت را ا&#1601… و مشتریان جدید […]

Reply
چگونه برای فروشگاه‌های آنلاین استراتژی تولید محتوا طراحی کنیم؟ - آرمیشا ژانویه 11, 2024 - 2:27 ب.ظ

[…] آل شما را جذب و سپس تبدیل (به مشتری) می‌کند. این کار به افزایش بازدید وب سایت شما کمک خیلی زیادی […]

Reply
سئو چیست؟ همه چیز درباره سئو سال 2024 - آرمیشا ژانویه 11, 2024 - 3:07 ب.ظ

[…] سرعت بارگذاری وب‌سایت شما نیز بسیار مهم است. سایت‌هایی که بسیاری از محتوای غیرضروری و یا عکس‌های با حجم بالا را بارگذاری می‌کنند، ممکن است با مشکل سرعت بارگذاری مواجه شوند. برای بهبود سرعت بارگذاری وب‌سایت خود، می‌توانید از روش‌هایی مانند کاهش حجم تصاویر و فایل‌های وب، استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN) و بهینه‌سازی کد HTML، CSS و JavaScript استفاده کنید. […]

Reply

Leave a Comment